Region
Střední Čechy

Kouřim

Louka

Přijíždíte okresní silnicí do kdysi královského města Kouřim. Dnes jakoby uvízlo v kouzelné nostalgii maloměsta. Silnice lemují políčka, tu a tam pár balíků suché slámy, na první pohled nic zvláštního. Když tu najednou v dáli vidíte nad jedním z polí stoupat hustý dým. Zvědavost vám nedovolí nejít se tam podívat.

Dojdete až k místu, odkud se dým valí, a vidíte povykující sedláky, jak se snaží zkrotit zbytky požáru. Hořela tu sláma, ale mezi doutnajícími oharky vidíte i pozůstatky papírových krabic. Papírové krabice uprostřed pole? To vám přijde divné. „Až ty zpropadený děcka chytíme!“ rozčilují se sedláci. A je všechno jasné. Náhle se z toho snění proberete a uvědomíte si, že jste přesně na tom místě, kde uličníci ze seriálu Bylo nás pět založili požár fiktivního městečka Kouřim. Z jednotlivých budov už je jen popel, a tak nezbývá, než se vydat dál omrknout město skutečné. Ve vzduchu však stále cítíte pach kouře a krásně prožitého mládí. Vítejte v Kouřimi!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace