Kouřim

Komenského ulice

Natočené filmy

Bylo nás pět

Region
Střední Čechy

Kouřim

Komenského ulice

Komenského ulice nezaujme jen svým názvem po jednom z největších českých myslitelů a pedagogů. Natáčela se tady i totiž jedna ze scén seriálu Bylo nás pět. Kluci si tudy vykračovali domů ze školy s pěkným vysvědčením.

Komenský by měl z chlapců jistě radost, tedy až na Zilvara, který opět neprospěl. I přesto tady na Édu Kemlinka čekal tatínek s rákoskou. Kromě dobrých studijních výsledků jsou totiž chlapci mistři průšvihů. Vy si pospěšte dál na Mírové náměstí, do kterého Komenského ulice ústí. Tenhle prvorepublikový nářez vidět nechcete. Za opomenutí unikátní zvonice s obrácenými zvony nebo muzea Kouřimska vám sice žádný výprask nehrozí, ale bylo by skoro trestuhodné tak zajímavá místa nenavštívit. Obrácené zvony jsou v Čechách totiž jen na dvou místech, v Kouřimi a v Rovensku pod Troskami.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace