Kouřim

Mírové náměstí – Hospoda

Natočené filmy

Bylo nás pět

Region
Střední Čechy

Kouřim

Mírové náměstí – Hospoda

Mírové náměstí v Kouřimi patřilo k největším náměstím v Čechách už za dob středověku. Jeho obvod dodnes lemují původní stavby. Mezi ty významné patří rozhodně budova, kde v seriálu Bylo nás pět stával rodinný koloniál Bajzů. Původní krámek už tady bohužel nenajdete, ale určitě si můžete alespoň prohlédnout dům, ve kterém původně byl. A kam se cestou tam, anebo z něj zastavit? Není lepší místo, než nedaleká hospoda!

Na rozdíl od obchodu Bajzů místní hospodu pořád najdete ve stejných místech, kde se nacházela v seriálu. Jen pravděpodobně změnili dodavatele piva a už rozbité okno dávno opravili.

Při posezení v ní měli místní obyvatelé alespoň přehled, kdy Bajzům dovezou nové zboží. Pan Bajza totiž neobjednával žádné dreky, nýbrž výběrové zboží až z Indie, i když občas jste se na něj docela načekali. To ale v lokále nikomu nevadilo. Ba naopak!

V dobách první republiky, kdy se děj seriálu odehrává, byste hostinský podnik bezpečně poznali. Přímo před vchodem sedávali u stolku štamgasti a mastili karty. Na tak krásném náměstí se popíjení českého piva i karbanictví muselo provozovat jedna báseň!

Jen pan vrchní míval práce až nad hlavu. Když zrovna neobsluhoval hosty, vyhnáněl starého veterána Zilvara, věčně lelkujícího na patníku přímo před vchodem, který si za asistence syna sléval zbytky piva do otlučené flanděry. Občas taky musel vyběhnout ven kvůli nějakým uličníkům, kteří mu rozbili okno. Péťa Bajzů v tom ale určitě mít prsty nemohl. Nebo ano?

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace