Chrast

Kostel sv. Markéty v Podlažicích

Natočené filmy

Ďáblova lest

Region
Východní Čechy

Chrast

Kostel sv. Markéty v Podlažicích

Archeologové odkryli před kostelem v Podlažicích několik hrobů. Mrtvol ale začne podezřele přibývat a nejsou jen staré několik století. Podaří se kriminalistům vyřešit případy vražd, jež spojuje satanská symbolika? Nebo je to jen Ďáblova lest?

I ve skutečnosti zde byly objeveny kostry mnichů, ale i žen a dětí. Stával tu totiž benediktinský klášter. V něm vznikl největší rukopis středověku Codex gigas neboli Ďáblova bible. Jenže klášter byl zničen husity a knihu uloupili Švédové.

Není však pravda, že by tu nic nezbylo. Později byl na stejném místě postaven kostel sv. Markéty. Vede sem také naučná stezka, která začíná v nedaleké Chrasti a poté pokračuje malebným údolím podél řeky Žejbro až do Vrbatova Kostelce. Dvě špičaté věže zdejšího kostela spatříte už z dálky. Nechoďte sem jen v případě, že se na obloze budou honit červeno-oranžové mraky. Tehdy, prosím, nerušte, zrovna probíhá satanský rituál.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace