Pohádkové perly jihu

„Kde se vykoupala pyšná Krasomila?“
Typ výletu Autem
Délka výletu 60 km
 
pohádkový výlet

Pohádkové perly jihu

Výprava za klenoty jižních Čech je jedna velká pohádka. Zámky, kde žily slavné filmové princezny, vám vyrazí dech.

Tento výlet nadchne děti i milovníky historických skvostů. Těšte se na nejpohádkovější zámky Česka!

Anglický královský Windsor inspiroval koncem 19. století podobu Hluboké nad Vltavou, jednoho z nejkrásnějších zámků České republiky. Ta se stala hlavním sídlem Půlnočního království v legendární pohádce Pyšná princezna. Zde pracoval král Miroslav inkognito jako zahradník a nafoukaná Krasomila pronesla slavnou větu: „Zavaž mi střevíček!“ A chvíli nato se nedobrovolně vykoupala v místní fontánce. Na zámku si můžete vybrat z několika prohlídkových okruhů.

Další líbezná, byť o poznání příjemnější filmová princezna žila na Červené Lhotě. Rozkošný zámeček obklopuje rybník, přes který si plul Jiřík pro princeznu Zlatovlásku, a slavilo se tu na konci příběhu, kdy už bylo jasné, že Jiřík a Zlatovláska zůstanou spolu. Půjčte si loďku a vychutnejte si půvaby zámku i parku z Jiříkovy perspektivy. Na návrší v zahradě stojí starobylá zámecká kaple Nejsvětější Trojice. Často se tu konají svatby, takže je možné, že nějakou „opravdickou“ princeznu skutečně potkáte.

Výlet v pohodě zvládnete za jeden den. Autem je to z Hluboké na Červenou Lhotu necelá hodinka cesty. Pokud vám připadá, že je to moc památek najednou, vezměte kola a rozdělte si výlet na dva dny. Základní „tábor“ si můžete založit ve Veselí nad Lužnicí. Roviny v jeho okolí jsou pro cyklisty jako dělané a v letním horku tu najdete dostatek příležitostí ke koupání, kupříkladu ve Veselských pískovnách. Navíc, na kole se dá jezdit i po vodní hladině a děti to baví.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace