Vinařskou stezkou

„Nasajte atmosféru Mikulovska!“
Typ výletu Na kole
Délka výletu 100 km
 
rodinný výlet

Vinařskou stezkou

Jižní Morava je pecka! A taky Bobule. Slavné komedie se natáčely v okolí Mikulova, šlápněte do pedálů a poznejte vinařský kraj.

Na vinařský kraj si vyhraďte prodloužený víkend nebo rovnou dovolenou. Všechny jeho krásy vás dostanou, od půvabných vesniček přes malebnou krajinu až po sklenku dobrého vína.

Začít můžete v podstatě kdekoliv. Třeba v přeslavném Lednicko-valtickém areálu, kde se natáčelo u Apollonova chrámu, na kolonádě na Rajstně i v samotných Valticích. Projet nejrozsáhlejší komponovanou kulturní krajinou na světě vám zabere něco času. Odměna v podobě řady překrásných zákoutí je však královská. Tvůrci Bobulí nevynechali ani samotný Mikulov. Na místním Svatém Kopečku se konala filmová svatba! Cestou z Klentice do Mikulova je navíc moc pěkný výhled na stolovou horu a právě tady si Jirka s Honzou dopřávali bezstarostnou jízdu.

Zajímá vás největší vinařská obec v Česku? Jsou to Velké Bílovice. Filmovou kapličku uprostřed vinohradů najdete právě mezi Velkými Bílovicemi a Čejkovicemi. Hezky vám bude i v nedaleké Vrbici, u sklenky vína zvlášť. V Bobulích se objevily zdejší sklípky. Strýc František zase bydlel na okraji vesnice Zaječí, v ulici s příznačným názvem Vinařská.

A co by to bylo za výlet bez osvěžení? Tady opravdu není co řešit. Nohy smočte v pálavském moři – obrovském vodním díle Nové Mlýny. Na jednom z jeho břehů, v Mušově, uvidíte další z filmových kostelíků. Benzin pak klukům došel na silnici z Mikulova do Pasohlávek, někde mezi první a druhou vodní nádrží. Na jižním břehu prostřední z nich leží Dolní Věstonice, kde měl penzion Klárčin přítel. Místo je však spojené i s další slavnou krasavicí, Věstonickou Venuší. Krom toho se nad obcí tyčí i romantické rozvaliny Dívčího hradu, a ani to filmařům neuniklo.

Vinný výlet si rozhodně užijete na kole. Oblast je prošpikována cyklotrasami a řadou výše zmíněných míst vás provede Moravská vinařská stezka.

Šťastnou cestu a pěkné počasí!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace