Cesta tří princů

„Poslyšte příběh o třetím princi, velké lásce a podivné kletbě diamantových skal....“
Typ výletu Pěšky
Délka výletu 3 km
 
pohádkový výlet

Cesta tří princů

Pohádkové pouto jako hrom měli Libuše Šafránková a Pavel Trávníček. Pár roků po legendární Popelce se znovu sešli v populární pohádce Třetí princ. Natáčelo se v impozantním skalním městě Adršpach.

Ať do filmových „Diamantových skal“ přijedete poprvé nebo podesáté, pokaždé najdete zákoutí, které vás chytí za srdce. Adršpach je prostě láska pro turisty každého věku. Kupříkladu děti zaujmou a potěší nezvyklé skalnaté figury, objevíte tu Homoli cukru, Milence a řadu podobně zvláštních útvarů.

Zrcadlově klidná hladina průzračné vody v lomu Pískovna, kolem kterého mířili do skal pohádkoví princové, vás vtáhne do úplně jiné, pohádkové dimenze. Cesta královských sourozenců míjela zkamenělého Golema, pískovcovou věž Hláska, ale filmaři nevynechali ani nejpůvabnější místa skalního města – Malý a Velký vodopád na říčce Metuji. K nim se dostanete po žluté turistické trase. Chcete vidět čáry? Zakřičte u toho většího: „Krakonoši! Pusť nám vodu!“ a nechte se překvapit. Kouzelné je i jezírko nad vodopádem, hlava tu zapomene na starosti, nohám navíc ulevíte plavbou v loďce.

Další perličkou je gotická brána vklíněná do skal ve směru od Teplic nad Metují. Právě skrz ni se dostanete na přehlídku bizarních tvarů nejdivočejšího skalního města ve střední Evropě. Padlo do oka dokonce i světovým tvůrcům a Adršpach se tak stal pohádkovou Narnií. Právě tudy kráčeli sourozenci Pevensiovi ve fantasy hitu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V jedné z epizod seriálu BBC Tři mušketýři sem zavítali i jeho titulní hrdinové a zdejší přírodou očarovaný Aramis se nechal slyšet, že snad právě našli ráj.

Adršpach si užijí nejen fandové pěší turistiky či cyklisté, nýbrž i horolezci. Jeden den na všechnu tu krásu nestačí, ale co, stejně je to místo, kam se budete vždycky rádi vracet.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace