Praha očima Samotářů

„Koukám na ty baráky, ty jo. Jsou super baráky, ne? Co je to za město, ty jo? To je Dubrovník?“
Typ výletu Pěšky
Délka výletu 6 km
 
kultovní výlet

Praha očima Samotářů

Totální kultovkou je bezpochyby snímek Davida Ondříčka Samotáři. Skočte do kecek a vydejte se po stopách Jitky Schneiderové, Ivana Trojana či nezapomenutelně „zhuleného“ Jirky Macháčka.

Tak už jste konečně sami? Nebo máte někoho po ruce? Nevadí, vezměte ho s sebou na tento výlet a cestou klidně dělejte, jako že jste na sebe náhodou narazili. Začínáme od Vltavy, konkrétně z impozantního Rašínova nábřeží. V sobotu jsou zde farmářské trhy a každý podvečer plno lidí. Dejte si pod mostem pusu nebo drink a pak hned na druhou stranu řeky. Jen pozor na auta, občas se tu někdo řádně "vyseká". Na nedalekém Janáčkově nábřeží by si o tom Hanka (Jitka Schneiderová) s Jakubem (Jirka Macháček) určitě zafilozofovali.

V dálce je již také vidět rozhledna jak z Paříže, nebo z Dubrovníku? Ne, jedná se opravdu o pražskou Petřínskou věž, ze které vám mává i malý Kolja. Můžete se zde ztratit v realitě při návštěvě místního zrcadlového bludiště, ale hrdinové filmu Samotáři si zvolili raději jiné zboží a zídku ve Vlašské ulici.

Za parkem Kampa se naopak skrývá trojúhelníkové náměstí U Lužického semináře. Někdo sem chodí vyvenčit psa, někdo vyfotit tu nejužší uličku Malé strany, někdo na rande naslepo. Pozor na lidi s kamerou a přehnaně početný kompars! Pokud vám to trapno ještě nestačí, pokračujte na Karlův most, a poté přímo k Městské knihovně. Možná tu právě zahlédnete Ivana Trojana, jak „nenápadně“ na někoho číhá, na někoho, kdo si nese knížky.

Pokud jste už zase, anebo stále ještě, sami, poslední zastávka vše změní – podnik La Casa Blů v Kozí ulici. Vesna (Labina Mitevska) tu dávala legendární „body shot“. Že nevíte, co to je? Zeptejte se na baru, je to zcela nevinné.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace