Hollywoodská Praha

„Všechno, co jste viděli, byla pouhá iluze.“
Typ výletu Pěšky
Délka výletu 11 km
 
světový výlet

Hollywoodská Praha

Agenti Bond, Bourne, Hunt i ultradrsní lovci nadpřirozených příšer se rozjeli do Prahy. I když se nikdy nepotkali, v Praze můžete sledovat stopy jejich dobrodružství. Zákoutí metropole táhnou světové filmaře fest a rozhodně se nejedná o trik obratného iluzionisty! Praha má prostě šmrnc.

Historické perly, tajemná zákoutí... Toho si na téhle štaci se slavnými užijete do sytosti. A nebojte, velkou část zvládnete docela v pohodě pěšky.

Nicméně právě Iluzionista s brilantním Edwardem Nortonem v hlavní roli hollywoodský výlet po Praze odstartuje. A to na náměstí Míru, kde stojí filmové divadlo. Prohnaný iluzionista později pláchl z nedalekého Hlavního nádraží. Z Hlaváku se můžete vydat rovnou k Václavskému náměstí. Na schodech Národního muzea hledal Daniel Craig jako Bond svou femme fatale Vesper s francouzským šarmem Evy Greenové. O pár kroků dál, zhruba v polovině Václavského náměstí, ve slavné Lucerně zpívala Marion Cotillardová jako legendární Edith Piaf. Nebo z Hlavního můžete projít parkem zvaným „Sherwood“ směrem do ulic Jindřišská a Panská, kde ve stínu gotického kostela pátral po své identitě Jason Bourne.

Přímo na Staroměstském náměstí štáb Mission Impossible něchal roztříštit stěnu obřího akvárka, aby mohl prchnout Tom Cruise totiž agent Ethan Hunt. Tvůrci série Mission Impossible dali Praze zabrat i o pár let později. Zaujal je Pražský hrad, z kterého udělali Kreml! Vy si sem ze Staroměstského náměstí vyjděte slavnou Pařížskou ulicí, přes řeku, Letnou a pak roklí Jelení příkop.

Až zamíříte na Malou Stranu, tak velký pozor! Mají ji rády příšery. Na Kampě se utkal s upírkou Van Helsing a v kostele svatého Mikuláše právě upíři pořádali velkou party.

A co by to bylo za filmový výlet bez odbočky do Barrandovských studií? Po vydatné procházce sedněte na tramvaj nebo autobus a výlet v lesku největších filmových hvězd tak zakončíte stylově. Projdete si tu nově rozšířenou expozici a v ní třeba rekvizity z oscarového Amadea i výstavy věnované projektům, na kterých se studia aktuálně podílí.

Na výpravu za filmovými trháky si vyhraďte aspoň den, ideální je však vyrazit do Prahy rovnou na víkend. Na své si tu přijdou jak malí, tak dospělí turisté.

Prahu si zamilovali hollywoodští filmaři, na chuť jí přijdete i vy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr