Z Kosti až do Liptákova!

„Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil.“
Typ výletu Pěšky
Délka výletu 10 km
 
rodinný výlet

Z Kosti až do Liptákova!

Štrádovali si to tak slavná filmová rodinka, nepochopený génius a čert... Kudy? Magickou krajinou Českého ráje. Ozkoušejte místa, kde se natáčely tuzemské klasiky pro malé i větší.

Slavná filmová vesnice, jeden z nejpohádkovějších českých hradů i půvabné údolí...To vás čeká právě na této super trase!

Začněte pěkně od Kosti. Právě na hradu Kost odstartoval příběh Petra Máchala v pohádce S Čerty nejsou žerty. V Černé kuchyni hradu zlotřilý správce kul pikle s Dorotou Máchalovou, která pak jako macecha dělala Petrovi „peklo“ v mlýně v nedalekém Střehomu u Sobotky. Dojdete sem přes půvabné údolí Plakánek, kde se natáčela i Kletba bratří Grimmů. Petrovy patálie pokračovaly ve Vesci u Sobotky. Víska je pro filmaře doslova magnet! Zalíbila se i Marii Poledňákové, režisérce slavné komedie Jak dostat tatínka do polepšovny. Vašek sem chodil nakupovat a hasiči tudy frčeli se stříkačkou „Máňou“ O pár let dřív tu Věra Plívová - Šimková pro děti natočila také film Přijela k nám pouť.

A teď pozor! Působil tu i Jára Cimrman - Vesec se totiž stal legendárním Liptákovem. (Ne)významný génius vyučoval ve škole. kterou byl dům čp. 7, muzeum peří najdete na čp. 19.

Z Vesce se pěšky dostanete zpátky ke Kosti - celý výlet lze pohodlně absolvovat po svých nebo ho pěkně projet na kole. A na závěr si na Kosti můžete zazpívat písničku, která okouzlila Petra Máchala, když seděl ve vězení. Ačkoliv on původně věřil, že mu ji zpívá její sestra Angelína.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr