Prázdniny malého Vaška

„Nejsi, nejsi bábovka! Je to pašák, Luboši, je to pašák!“
Typ výletu Na kole
Délka výletu 25 km
 
rodinný výlet

Prázdniny malého Vaška

Skvělé prázdniny si Vašek, jeho maminka Anna a nově nalezený taťka Luboš užívali v Českém ráji. Projeďte si místa, kde se novopečená rodinka z komedie Jak dostat tatínka do polepšovny rekreovala.

Uvidíte, že si vybrali vskutku krásný kraj, který překypuje jak přírodními krásami, tak malebnými památkami. Už zámek Hrubá Skála, tyčící se na okraji skalního masivu, je epesní. Z nedaleké vyhlídky U Lvíčka vás čeká ochutnávka nádhery Hruboskalska, ve skalním městě si bizarních tvarů i překrásných zákoutí užijete do sytosti. Navíc, právě tady je takzvaný Dračí zub, který zdolal Luboš s Vaškem. Ona skála, u níž při pohledu na ty dva maminku Annu málem omývali, se ve skutečnosti jmenuje Skautská věž. Vašek s Lubošem však fakticky slaňovali z vyhlídky U Lvíčka.

Kousek od skalního města leží víska Krčkovice, kudy jeli chlapi z nákupu a kde Vašek tátu přemlouval, ať to vezmou zkratkou. Naprostou perličkou je rybník Věžák, kam si Luboš s Annou vyšli na romantickou procházku – je prý nejkrásnější v Českém ráji. A třešinka na závěr? Podsemín. Přes zdejší kamenný most vedla Vaškova oblíbená zkratka. Most i místní mlýn, jenž je dnes technickou památkou, okouzlil také Terryho Gilliama, který sem zasadil některé scény z Kletby bratří Grimmů.

Výlet, který bude bavit malé i velké, je nejlepší absolvovat na kole. Auto nechte na Hrubé skále. Z Podsemína je to navíc pouhá půlhodinka jízdy zpět do „základního tábora“.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr