Kde našla Popelka oříšky?

„Poznám ji podle střevíčku. Ta, které padne, bude mojí ženou.“
Typ výletu Pěšky
Délka výletu 14 km
 
pohádkový výlet

Kde našla Popelka oříšky?

Navštivte statek, kde bydlela Popelka. Kurážná dívčina v nezapomenutelném podání Libuše Šafránkové bydlela na jednom z našich nejhezčích hradů!

Impozantní vodní sídlo i překrásná šumavská krajina, to je výlet na Švihov na Klatovsku. Láká vás to? Není divu.

Popelka žila s macechou a nevlastní sestrou Dorou na švihovském hradě. I přes útrapy, které zažívala, se právě tady dočkala šťastného konce.

Na nádvoří se zastavil také královský průvod a macecha s Dorou se neodbytně vnutily na zámecký ples. Někdejší stáj, kde princ hledal svou nevěstu, se během let proměnila ve výstavní síň. Střevíček nakonec princ Popelce šťastně nasadil také na nádvoří hradu.

Až si rozsáhlý hrad pořádně prohlédnete a užijete, vydejte se na Popelčinu pohádkovou stezku. Sova Rozárka hlídala Popelčiny poklady v sadu mezi Švihovem a Mezihořím. Stodolu, kde Popelka rozlouskla kouzelné oříšky, už tu ale nenajdete. Mezi Ježovy a Mezihořím také leží rybník, ke kterému stíhal princ falešnou Popelku a kde se nakonec Dora s macechou zaslouženě vykoupaly v ledové vodě. U Mezihoří se točila také půvabná závěrečná scéna, v níž Popelka odjíždí s princem ze statku, a to na poli za sadem se stodolou.

Nepříliš dlouhou trasu zvládnete klidně pěšky, prima bude určitě i vyjížďka na kole. Chcete víc? Zkuste po návratu na Švihov i místní naučnou stezku. Zatímco vnitřní okruh vás seznámí s historií městečka, vnější vede ke Kamýcké skále, zámku v Červeném Poříčí nebo k pravěkému hradišti Lhovice – Tuhošť.

Střevíčky ale radši nechte doma.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace