Samotáři

„Co to je za město? To je Dubrovník?“

Samotáři

Nebuďte pako jako Macháček.Většina scén byla totiž natočena v Praze! Pojďte si je společně projít. A nebo raději běžte sami, ono to bude mít lepší atmosféru. Zoufalci nebo Samotáři - ale vždyť je to jedno, je zřejmé, že třicátníci to v Praze nemají jednoduché.

Že jste nešťastnou náhodou Samotáře ještě neviděli? Určitě se podle názvu nedomnívejte, že se jedná o love story. Lásku je třeba brát s humorem! Film vypráví příběh o propletených vztazích sedmi mladých lidí, které jsou, řekněme, poměrně komplikované. Ostatně jako každá láska. V jednu chvíli tančíte v koupelně nadšením, v dalším momentě už sedíte odmítnutí a nešťastní na schodech Městské knihovny v Praze. Jste prostě samotář. A i když jste ženatý, nic se nevyrovná adrenalinu z nových známostí! Většinou.

To napětí, s kým se setkáte při rande naslepo, prostě milujete. Když vám ho ale sjednal váš zlomyslný kámoš a navíc poblíž Vojanových sadů, nevěstí to nic dobrého. Pravděpodobně ho totiž domluvil s vaší aktuální přítelkyní, způsobí vám rozchod, a ještě si to celé natočí. Ale nevzdávejte se! Láska se dá zapálit všemožnými způsoby. Jen skutečné plameny, které použije Ivan Trojan ve filmu, nedoporučujeme. I když…, zkusit se má všechno.

Když si ověříte, že ani to nevyjde, jsou tu alternativnější varianty. Stávající situaci se můžete zasmát a dát si radši výborný koláčky nebo se pokusit o setkání s mimozemšťany. Třeba vás vezmou na domácí planetu. Prý tam k vzniku nového života potřebují aspoň sedm různých pohlaví.

Nakonec stejně zjistíte, že láska na vás může čekat blíž, než jste si mysleli. Ve filmu to vypadá, že Jakub musí urazit dlouhou cestu k srdci svojí milé. Strávit celý den kouřením jointů, filozofickými úvahami a nechat se zmlátit taxikářem, aby si od ní zasloužil polibek. Ve skutečnosti jsou tyto scény od sebe vzdáleny pouze na délku Jiráskova mostu. A mimochodem, Jiří Macháček v roli Jakuba údajně tu zhulenost nehrál. Po celou dobu natáčení byl prý opravdu pod vlivem marihuany. My tedy doporučujeme po Praze střízlivost.

 
Režie David Ondříček
Herci Jitka Schneiderová, Saša Rašilov, Ivan Trojan
Země původu filmu Česko, Slovensko
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr