Princ a Večernice

„Není všechno zlato, co se třpytí, a drsná slupka může skrývat dobré jádro.“

Princ a Večernice

Dobré srdce, kurážnou mysl a pádnou ruku má princ Velen. Aby to však dokázal, musí podstoupit cestu plnou pokušení a nesnadných úkolů. Pohádku Princ a Večernice natočil Václav Vorlíček na motivy pohádky Boženy Němcové.

S příbuznými bývají potíže, zvlášť když jsou to nadpřirozené bytosti. Princ Velen má starosti a nehodlá je podceňovat. Nedivte se. Vám by se také nelíbilo, kdybyste byli následníkem trůnu, a přitom vás nebraly vážně ani vaše sotva dospělé sestry. Princezny jsou naštěstí chtivé vdavek, a tak se nabízí snadné řešení. Kde ale sehnat vhodné ženichy? Přece jen jde o štěstí vlastních sester, i když nezvedených. Na scéně se objevují Slunečník, Měsíčník a Větrník, a dobrodružství lehkomyslného kralevice začíná.

Nezkušeného, zato paličatého prince čekají na cestě za láskou pekelné zkoušky, žádný med. Švagři ho nešetří. Obalamutí ho proradní kupci, oberou lapkové i vychytralý hostinský a využije prolhaný žebrák. Když v poslední zkoušce zklame a Mrakomor unese jeho milovanou Večernici, dostane sice druhou šanci, ale musí si sníst, co si nadrobil. Cestou na Mrakomorův hrad se statečně potácí do kopce z kopce, polem nepolem, kolem jezera Pískovna i Adršpašsko-teplickými skalami. Má to ale další háček. Nesmí se cestou ani jednou ohlédnout, nesmí uhnout ani o krok, no, zkuste si to, když se na vás valí kameny jako chalupa, to nedáte ani v 3D kině. A k tomu se nesmí zastavit ani na chviličku, i kdyby měl vypustit duši. Tedy s tím by měli problém i novodobí extrémní vytrvalci. Finální šermovačku s Mrakomorem ovšem zvládne na jedničku levou rukou. Jako v pohádce.

Film Princ a Večernice vás okouzlí výběrem jedinečných scenerií, v nichž se pohádkový příběh natáčel. Svým malým rošťákům můžete slíbit, že je vezmete za Večernicí do Hrádku u Nechanic nebo za Mrakomorem na Krakovec. Nadchne i úžasnými kostýmy. Aby ne! Navrhoval je sám Theodor Pištěk. A obsazení? Znáte snad někoho, komu by se nelíbila Večernice v podání Libuše Šafránkové? Nebo dokonce víte o někom, koho by nechalo chladným charisma Radka Brzobohatého, hrozivého vládce Mrakomora?

 
Režie Václav Vorlíček
Herci Vladimír Menšík, Juraj Ďurdiak, Libuše Šafránková, Radoslav Brzobohatý, František Filipovský, Julie Jurištová, Zlata Adamovská
Země původu filmu Československo
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace