Šíleně smutná princezna

„Už to vím, já vím, proč jsem veselá a blažená.“

Šíleně smutná princezna

Kdo by si chtěl vzít někoho, koho v životě neviděl? Princezna Helena a princ Václav jsou zásadně proti domluveným sňatkům a rázně to dají královským rodičům najevo. Díky jejich vzpouře vznikla pohádková klasika, ze které šíleně smutní určitě nebudete.

Králové to opravdu nemají jednoduché. Mít na starost celou zemi a dohlížet přitom na nezvedené potomky musí být občas nad lidské síly. Obzvlášť, když ty děti vyvádějí kousky, kterými poněkud podkopávají křehkou diplomatickou rovnováhu. Nejrůznější přešlapy střídají rozpustilé nerozvážnosti. K tomu přičtěte pikle, které na dvoře kují dva rádci, a problém je na spadnutí. Než se všechno rozmotá a princ s princeznou stanou před oltářem, čeká je dlouhá cesta. Přidejte se k nim. A jestli máte chuť, můžete si s nimi na zámku Blatná i zazpívat, je to ideální místo.

Přeneste se na chvíli do pohádky, kde se každý den vstává s úsměvem a písničkou na rtech. Když tu chce někdo vypadat smutně, musí si pověsit na krk přívěsek naplněný čerstvě nastrouhaným křenem. Králové tu nabízejí celé království a půlku své dcery, tedy pardon, samozřejmě naopak. Vězení jsou vymalovaná květinovými motivy a popravy se sice pořádají, ale nikdy nekonají. A co je nejdůležitější, dobro a láska vždycky zvítězí.

Pro Helenu Vondráčkovou byla Šíleně smutná princezna filmovou premiérou, i když to nebyla první nabídka, kterou dostala. Dokonce se mohla s Václavem Neckářem potkat před kamerou už o dva roky dříve, ve snímku Ostře sledované vlaky. To ale nic nemění na tom, že jejich podání „mládeže, co za krejcar rozumu nemá, žádná odpovědnost a všechno berou na lehkou váhu“ z nich udělalo nesmrtelný pár. Zapomeňte na chvíli na všední starosti a ponořte se do světa, kde se všechny problémy dají vyřešit bláznivými nápady.

 
Režie Bořivoj Zeman
Herci Helena Vondráčková, Václav Neckář, Jaroslav Marvan, Bohuš Záhorský, Josef Kemr, Darek Vostřel, František Dibarbora, Oldřich Dědek, Stella Zázvorková
Země původu filmu Československo
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace