Třetí princ

„Poslyšte příběh o třetím princi, velké lásce a podivné kletbě diamantových skal....“

Třetí princ

Pohádka, kde je všechno zdvojené – meče, psi, koně. I ústřední herecká dvojice Pavel Trávníček a Libuše Šafránková je tu dvakrát. Ale především vás pohltí téměř psychedelické záběry na bizarní skály, ve kterých hraje šílený varhaník. Kdo by si nepamatoval tu tajemnou pohádku Třetí princ, ze které míval v dětství noční můry?

Vydejte se spolu s princi do království ve skalách. Dejte však pozor na zdejší princeznu. Má totiž sestru a jsou od sebe navzájem k nerozeznání. A jak už to tak v klasické pohádce bývá, svou ruku nikomu nedají jen tak. Musíte nejdříve splnit tři úkoly.

Pohádka je podle Karla Jaromíra Erbena, ve které se princové ze Země lva vydávají do nevyzpytatelných Diamantových skal. Hledají zde tajemnou princeznu, jejíž podobu znají jen z obrazu. Ještě, že má každý z nich od narození vlastní kouzelný meč, pouto života, který ukazuje, když se tomu druhému nedaří.

Zajděte do skal, kam všichni odešli hledat drahokamy. Až tu budete mezi prsty prosívat písečné stezky ve snaze najít aspoň nějaký drahý kámen, rozhlédněte se kolem sebe. Třeba vás zatoulaná ovečka dovede k diamantové cestě. Nenechte se však jejich leskem zaslepit příliš. Nenašli byste cestu zpět. Diamantová cestička je totiž slepá. V bludišti skal je snadné se ztratit a ještě snadnější nadobro zmizet. Zůstal by tu po vás jen zvuk tepajícího srdce ve skále. A meč vašeho bratra.

Diamantové skály v Čechách nenalezneme, zato když navštívíte Adršpašské skály, jistě si všimnete mnoha podobností. A nebudete se pak divit filmařům, kterým toto místo také učarovalo. Přenést podmanivost zdejšího prostředí do filmu se snažili krouživým pohybem kamery. A varhaníkovou improvizací. Zážitek z návštěvy skutečných skal však nic nenahradí. A až se vás princezna zeptá, proč jste sem vlastně přijeli – když nic neprodáváte, nic nekupujete – můžete s klidem odpovědět, že jste se sem přijeli jen podívat.

 
Režie Antonín Moskalyk
Herci Pavel Trávníček, Libuše Šafránková,Luděk Munzar
Země původu filmu Československo
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace