Jak dostat tatínka do polepšovny

„Pro tebe divočina, pro maminku ráj.“

Jak dostat tatínka do polepšovny

Vašek nadšením jen nadskakuje. Poprvé pojede na prázdniny s mámou i tátou. Ale kam? To se ještě neví. Luboš přesné místo do poslední chvíle tají a maminka prohlásila, že „do Krkonoš se nepojede.“ Jak dopadne ta jejich předsvatební cesta?

Po dvoře běhá prase Pepa, děda se převléká za vodníka a horolezce ze skály sundávají hasiči s historickou stříkačkou. Prostě chaos. Takhle si maminka prázdninovou pohodu rozhodně nepředstavovala. Také Luboš se těšil hlavně na společné chvíle strávené s Annou. Jenže o samotě je nenechá ani děda, který ho tlačí do svatby, ani Vašek, který ho tahá na skály.

Pokračování filmu Marie Poledňákové vyměnilo zasněžené hory za pískovcové skály. Místo do Krkonoš vyrazila filmová trojice na prázdniny do Českého ráje. K dědovi do chalupy v Dobšicích jeli na kolech, ale vy můžete využít i pohodlnější dopravu. Zbude vám pak víc energie na největší chloubu naší první chráněné krajinné oblasti, všudypřítomné pískovce.

Můžete je jen okukovat nebo se je pokusit sami zdolat, jak je libo. Jen na ně nelezte po dešti, jako představitel Luboše (František Němec). Jemu se při lezení utrhl chyt, takže filmový pád ani nemusel hrát. Naštěstí skončil pouze s několika odřeninami, protože měl řádné jištění. Na vyhlídku U Lvíčka, kde jako na vrcholku zdolaného Dračího zubu sedí otec se synem, se nyní dostanete bez problémů i bez lana. Vede sem cesta a schůdky z okolních skal.

Filmaři při natáčení využili přívětivý Vesec u Sobotky, jako už několikrát před tím. Hasičská zbrojnice na návsi stále stojí, slavnou Máňu v ní však nenajdete. Romantiku, která byla ústřední dvojici Anně a Lubošovi neustále odpírána, vyzařuje louka u rybníku Věžák. Koneckonců ve filmu Luboš říká: „Lidi si kolikrát myslí, že čím dál od domova, tím větší zážitek. A přitom největší divy přírody často leží na dosah ruky.“ Objevíte je i vy?

 
Režie Marie Poledňáková
Herci Jana Preissová, Tomáš Holý, František Němec, Josef Karlík, Luděk Sobota, Petr Nárožný
Země původu filmu Československo
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr