S tebou mě baví svět

„A prděj taky hadi?“

S tebou mě baví svět

Nudíte se? Neříkejte to dvakrát, nebo se vám o zábavu postarají vaše drahé polovičky. Například tím, že vám na každoroční výpravu do Krkonoš přibalí šest ratolestí a pánská jízda se tak promění v dětský tábor.

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím v Česku a velkou výzvu přináší stoupání do zdejšího kopcovitého terénu. Když s sebou přibalíte šest roztomilých užvaněných zavazadel, máte postaráno i o kopce srandy. Vydat se můžete třeba na horskou chatu Apaluchu, která stojí ve strmém srázu nad Zlatým návrším. Výstup rozhodně nevzdávejte, právě tady naši táborníci ve filmu zakotvili, a i vás tady bude bavit svět.

Největší výzvu i povyražení však přinášejí samotné děti. Zkontrolujte tedy, že jich máte nabaleno dostatek. Nemusí být zrovna vaše, tady budete všichni jedna velká rodina. Podívejte se pravdě do očí jako filmoví tatínci a využívejte neotřelé, zcela originální výchovné postupy. Třeba to taky budete zvládat líp než maminky. Chvílemi. Problémy ignorujte nebo směle improvizujte, indiánská babička Julia Satinského vám budiž vzorem, i když dnes už šátky kolem beder nosí kde kdo. Stejným způsobem pojměte program pobytu. Návštěva Krkonoš nemusí nutně znamenat zdolání nejvyššího vrcholu Sněžky. Dolů to jde vždycky lépe, tak proč neuspořádat závody v jízdě na čemkoliv. Jen je dobré zvolit si za cíl jiný bod než úzký průjezd mezi dvěma kadibudkami. Jeden z šikovných tatínků by mohl vyprávět.

A jak to dopadne, když se přece jen rozhodnete stoupat vzhůru? O zábavu se opět starají hlavně děti. I natáčení filmu prošlo několika šokujícími momenty. Například ve scéně s kadibudkou si představitelka malé Dášenky zlomila ruku. Pokud jde o záběry Matýskova kočárku frčícího směrem z kopce, ten během natáčení skutečně ujel! Scénu do filmu pak už naštěstí zopakovali s jisticím lanem. Nezapomeňte si tedy caparty taky trochu hlídat.

 
Režie Marie Poledňáková
Herci Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový, Jana Šulcová, Eliška Balzerová, Zdena Studenková
Země původu filmu Československo
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace