Sedmero krkavců

„Láska mě povede i ochrání, nebojte se.“

Sedmero krkavců

Pohádkové příběhy jsou nesmrtelné. Možná proto, že jsou staré jako lidstvo samo. Děti se díky nim učí rozlišovat dobro a zlo, dospělí v nich zase nacházejí paralely k životním situacím. Pohádky stále okouzlují bez ohledu na to, že známe jejich pointu.

Klasická pohádka Boženy Němcové Sedmero krkavců má několik rovin a adaptace režisérky Alice Nellis je dokázala nenásilně obsáhnout všechny. Díky tomu je filmové zpracování Sedmera krkavců nejenom nadčasovým poselstvím, ale i aktuálním podobenstvím. Na jedné straně je tu známá pohádka o dívce, která díky obětavosti, odvaze a lásce dokáže přemoci prokletí svých bratrů. Na straně druhé je tu příběh o síle slova a chybách, které se přenášejí z generace na generaci. Alice Nellis vypráví o tom, že některé věci se nemusí dít naší vinou, a přesto bychom se je měli snažit napravit, podobně jako hlavní hrdinka Bohdanka.

Hluboké lesy jen s nevolí postupují místo malým vískám, kopřivy se vlní v širých lánech a čekají na mlčenlivou dívku, která je bude muset trhat holýma rukama. Z mlžného oparu se vynořuje strašidelné stavení, ve kterém žije čarodějnice s houfem koček a nad krajinou krouží sedm krkavců černých jako uhel. To je jen několik z mnoha působivých obrazů, které snímek Alice Nellis tvoří.

Vedle herců tu hraje hlavní roli příroda, barvy střídajících se ročních období a protiklad světla a temnoty. Není proto divu, že filmový štáb natáčel z velké části na skutečných místech. Zámek zlé královny Alexandry a prince Bartoloměje si zahrál hrad Zvíkov. Řeka, ve které Bohdanka smáčí kopřivy, je Lomnice v okolí magické přírodní památky Vystrkov na Písecku. Všechna místa jsou ve filmu vidět i z perspektivy krkavců plachtících vzduchem. Ve snímku Sedmero krkavců se realita přirozeně míchá s fantazií a skutečná místa s filmovou fikcí. Vydejte se je objevovat spolu se statečnou a obětavou Bohdankou.

 
Režie Alice Nellis
Herci Martha Issová, Sabina Remundová, Lukáš Příkazký, Václav Neužil ml., Zuzana Bydžovská, Jana Oľhová, Csongor Kassai, Kristína Svarinská, Marián Geišberg
Země původu filmu Česko, Slovensko
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace