Hellboy

„Jsem ohnivzdornej. Ty ne.“

Hellboy

Jméno Guillermo del Toro je synonymem pro hororové příběhy s nespoutanou fantazií, mytologickými kořeny a nejrůznějšími monstry. To vše se odrazilo v jeho adaptaci komiksu Hellboy. Ještě zbývá dodat, že české lokace a herci mu v tom notně pomohli.

Představte si, že byste od života nechtěli nic jiného, než být obyčejným chlapíkem, který se doma po práci natáhne na gauč s lahví piva a doutníčkem a zapne si telku. Ale místo toho vás bohužel zrodilo peklo, máte zvláštní superschopnosti a vládu nenapadlo nic lepšího, než vás zapřáhnout do boje se zlem. A aby toho nebylo málo, máte přítelkyni, která vás pravidelně rozpaluje do ruda. Tak tohle přesně je osud Hellboye. I když to poslední není tak úplně pravda, celý červený je už od narození. A tak mu nezbývá nic jiného, než se pustit do boje se zlořády a všechno to komentovat drsnými, suchými hláškami. Hellboy pod taktovkou Guillerma del Tora má prostě šmrnc a osobité kouzlo hrdiny proti vlastní vůli.

Na vizuální stránce Hellboye má nepopiratelný podíl i fakt, že se snímek z velké části natáčel v Česku. Hlavního záporáka Rasputina si zahrál filmový a divadelní herec Karel Roden a jeho nacistického kolegu, mystika Kroenena, herec a choreograf Ladislav Beran. Při riskantních scénách zastupoval představitele Hellboye Rona Perlmana český kaskadér Jan Petřina. Také většina dopravních prostředků, které se ve filmu objeví, nese českou stopu. Agent FBI Myers jezdí na „čezetě“, Hellboyova postel vznikla ze zadní části pick-upu a onen ruský náklaďák je tatrovka.

Pochopitelně nejvíce jsou patrné české reálie z míst, kde se natáčelo. Asi nejnápadnější je Hellboyovo sídlo, kterému dal tvář Národní památník na vrchu Vítkově. Jeho okolí pak filmaři poskládali ze záběrů sídliště v pražských Stodůlkách. Dokonce i replika newyorského metra vznikla v Praze a několik českých sprejerů jí dodalo typickou grafickou patinu. Bez Prahy by Hellboy prostě vypadal úplně jinak. Vydejte se do Holešovic, na Smíchov nebo ke Strahovskému tunelu a připomeňte si komiksovou variantu české metropole.

 
Režie Guillermo del Toro
Herci Ron Perlman, John Hurt, Selma Blair, Rupert Evans, Karel Roden, Jeffrey Tambor, Doug Jones
Země původu filmu USA
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Místa filmu Hellboy

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace