Příběh rytíře

„Středověk v rokenrolovém rytmu“

Příběh rytíře

Rytíři, brnění, souboje a klasická rocková muzika. Středověké hrady, dobové kostýmy a moderní slangové hlášky. Že to nejde dohromady? Příběh rytíře vás přesvědčí o opaku. Vydejte se s Heathem Ledgerem změnit svůj osud.

Mezi diváky na rytířském turnaji proběhne mexická vlna. Hlavní hrdinka se obléká do extravagantních modelů, které by uspěly i na současném týdnu módy. A rytíři se utkávají za tónů skladeb od Queen, Davida Bowieho nebo Robbieho Williamse. Tohle že má být středověk? Rozhodně, jen viděný trochu alternativně. S historickou věrností si Příběh rytíře sice hlavu moc neláme, ale co mu chybí na přesných faktech, dohání nadsázkou, humorem a tanečními čísly, za která by se nemuseli stydět ani středoškoláci z Pomády. Příběh filmu se volně inspiruje Rytířskou povídkou z Canterburských povídek Geoffreyho Chaucera, který se na plátně také objeví. I když ne v roli středověkého básníka, ale spíše recitátora slam poetry s přezdívkou Geoff.

Představitel hlavního hrdiny Heath Ledger byl v době natáčení natolik vytrénovaný, že zvládl velkou část jezdeckých a šermířských scén sám. Ve zbylých záběrech ho zastoupili čeští kaskadéři. A nejenom oni měli šanci potkat na place slavnou hollywoodskou hvězdu. Vzhledem k tomu, že se Příběh rytíře natáčel v Česku, můžete na plátně zahlédnout i řadu tuzemských herců.

Zajděte si na procházku po Karlově mostě nebo po Pražském hradě, jež si ve filmu zahrály středověký Londýn, a zavzpomínejte na podmanivý imaginární svět rytířů v moderním střihu. Nebo si zajeďte na hrad v Lipnici nad Sázavou a připomeňte si, že řevnivost mezi Francouzi a Angličany se datuje už od středověku. Příběh rytíře se sice odehrával před mnoha staletími, ale dál zůstává aktuální.

 
Režie Brian Helgeland
Herci Heath Ledger, Rufus Sewell, Shannyn Sossamon, Paul Bettany, Laura Fraser, Mark Addy, Olivia Williams, Alan Tudyk, Karel Dobrý
Země původu filmu USA
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace