Region

Krkonoše a Podkrkonoší

„Co si vzít na naše nejznámější hory - lyže, boby nebo snowboard? To souvisí s tím, zdali se chystáte pašovat zboží, hlídat děti nebo jen balit holky.“
 

Krkonoše a Podkrkonoší

Vzhůru na Krakonošovo! Nebojte, k tomu, abyste škodili po vzoru Trautenberka, vás neponoukáme. Půvaby Krkonoš a Podkrkonoší si však rozhodně nesmíte nechat ujít. Tím spíš, že okouzlily i řadu slavných filmových hrdinů.

Třeba takovému Vaškovi z komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku změnila dovolená v Krkonoších život. Ve Špindlerově Mlýně narazil na prima chlapa, ze kterého se nakonec vyklubal jeho vlastní táta, jen o synkovi dlouhá léta jaksi nevěděl. Točilo se ve ski areálu Svatý Petr, chatu Sněhurka zastoupil dnešní hotel Olympie. A útočiště tu našel i pan Tau, který během návštěvy v Krkonoších zamířil také na Černohorskou ulici do Janských Lázní.

Pokud se ještě zdržíme u peripetií malého Vaška, z chaty Horské služby, kde táta Luboš pracoval, je v současnosti chata Dias a s lyžařským uměním ho seznamoval ve Svatém Petru na vleku Horal. Tady vznikal i film Pan Tau a po sjezdovkách ve Svatém Petru se proháněli také Snowboarďáci. Na Annu čekali Vašek s Lubošem na nádraží v Rokytnici nad Jizerou. Pokud se sem vypravíte, vyšlápněte si na vyhlídku Stráž nebo k romantickému Huťskému vodopádu, prohlédněte si kostel svatého Michala a rokytnické kapličky.

Nedaleko odsud – v pohádkové vesničce Rokytno – se také natáčel snímek Krakonoš a lyžníci! U chaloupky čp. 11 třeba kluci zjistili, že je předběhli už jiní tříkráloví koledníci, a v Rokytnu se pan učitel, financové, lesník a další obyvatelé seznamovali s převratnou novinkou – lyžemi. Od kapličky na kopci pak pašerák, právě na lyžích, prchal před strážníky. Režisérka Věra Plívová-Šimková během natáčení zavítala i do nedalekých Pasek nad Jizerou, Sklenařic, Jizerky a Roprachtic.

Do Krkonoš zamířili i hrdinové české „komedie století“ S tebou mě baví svět. Ztřeštěná výprava otců a dětí se rekreovala na chalupě Apalucha v Dolním Dvoře. Chatu tu najdete na kopci jménem Zlaté návrší. Od informačního střediska KRNAP v Rudolfově zamiřte doprava na Zlatý mlýn a rovně až na Horskou cestu. Apalucha leží na horním konci protilehlé louky.

Půvabné místo je i samotný Dolní Dvůr. Víska schoulená mezi zalesněnými kopci, kterou prochází několik turistických tras – třeba na Sněžku, do Špindlerova Mlýna nebo k hotelu Tetřeví boudy.

Víte, že se v Krkonoších konal i nejslavnější hasičský bál českého filmu? Legendární veselici ze snímku Hoří, má panenko hostil sál kulturního domu Střelnice na Vančurově ulici ve Vrchlabí. Právě tady hledali hasiči svoji místní miss a bohatá tombola se tu jaksi vypařila. Dědova chalupa vzplála o kus dál, na ulici Horská.

Pokud si zajedete do Vrchlabí v zimě, rozhodně nevynechte nedaleký rozlehlý lyžařský areál Kněžický vrch, v okolí je i řada běžeckých stop. V létě se svlažte třeba v přírodním koupališti Vejsplachy, a jestli s sebou máte kolo, jsou tu pro vás Jizersko-krkonošská magistrála a Labská stezka.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte filmová místa a filmy, které se natáčely v tomto regionu.

Ostatní filmy