Region

Hlavní město Praha

„Co je to za město, ty jo? To je Dubrovník?“
 

Hlavní město Praha

Vyrazí si nejslavnější britský agent, legendární šansoniérka, drsný lovec upírů a… poznávají krásy Prahy, a s nimi miliony filmových fanoušků z celého světa. Nechte se okouzlit i vy. Vystopujte slavné hrdinky a hrdiny.

Přijeďte do Prahy vlakem nebo přileťte a hned „projdete“ místem, kudy kráčel nějaký slavný filmový hrdina. Letiště Václava Havla představovalo letiště v Miami a řádil tu Daniel Craig jako James Bond, z Hlavního nádraží odjel iluzionista Edward Norton a při vystupování na nádraží v Holešovicích si uvědomíte, že právě tady fouklo Angelině Jolie před nosem pendolino, které doháněla v žigulíku. James McAwoy zas stíhal tajemného Pekvarského na peronu žižkovského nádraží. Stověžatou krasavici mají filmoví drsňáci vůbec dost rádi.

James Bond se procházel nejen po Barrandovských ateliérech, ale i v Národním muzeu. Na impozantním schodišti hledal svou femme fatale Evu Greenovou. Jeho šéfová Judi Denchová jako noblesní M, zas kráčela po Strahovském klášteře.

V ulicích Panská, Jindřišská a v parku Kampa pro změnu po své paměti pátral Matt Damon jako Jason Bourne. Praha se tentokrát proměnila v Curych a Trojanův mlýn v Suchdole zas ve francouzský statek, kde se Bourne a jeho milá Marie ukrývali.

To aktéři Mission Impossible: Ghost Protocol to dotáhli až na Pražský hrad. Na druhém nádvoří se agenti Benji a Hanaway pokoušeli infiltrovat Kreml. Ruské sídlo představuje mimo jiné i empírová Cihelná brána na Vyšehradě. Sám Tom Cruise jako Hunt zas skončil v „nemocnici“ v Pštrossově ulici. Kousek od Smíchovského nádraží – v ulici Ke sklárně – pak agent Hanaway nejen běžel po střeše, ale i skočil a při pádu z „nádraží v Budapešti“ ještě střelil dva chlápky, frajer jeden. Mimochodem během natáčení prvního dílu slavné série vysklili (plánovaně) filmaři akvárko na Staroměstském náměstí.

Na Prahu měli spadeno i upíři! Žádný div, že se sem vydal i lovec nezdárných krvesajů Blade. Ve Vaníčkově ulici utrpěl velkou ztrátu, když mu v náručí zemřela jeho láska Nyssa. Dalšímu příšerobijci Van Helsingovi zas na zámku v Kunraticích unesla princeznu Annu Drákulova nevěsta. S upírkou se chrabrý bojovník potom utkal na Kampě, na dohled od Malostranské mostecké věže. Upíři hýřili také v kostele svatého Mikuláše na Malé Straně.

Ale teď se zklidníme. Hudbou! V Praze totiž odstartovala kariéru úchvatná Marion Cotillardová, když coby Edith Piaf zažila v pražské Lucerně první pěvecký úspěch i poslední dojemné vystoupení se slavným šansonem Ničeho nelituji. Se svou láskou Marcelem navíc nevečeřela v New Yorku, ale v Obecním domě.

V pražské Invalidovně se zas knězi zpovídal zestárlý, pološílený Salieri v oscarovém velkofilmu Amadeus. Před papežem zahrál malý filmový Mozart ve Valdštejnském paláci a další scény Miloš Forman natáčel i ve Stavovském divadle či na Maltézském a Velkopřevorském náměstí.

A na závěr romantika. Působil tu také Iluzionista. Snímek s Edwardem Nortonem a Jessicou Bielovou v hlavních rolích se natáčel na Hradčanském náměstí, ve Vinohradském divadle nebo u Negrelliho viaduktu – druhé nejstarší mostní stavbě v Praze!

A to jsou jen ti nejslavnější. Praha je prostě magnet pro filmové hvězdy!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr